Dressurstævne 10. & 11. Maj 2014 Hest & Pony

Start tider

START TIDER!! 

Lørdag d. 10.05.2014 

Hest Dressur: Dommer: Pia Lildholdt Jacobsen 

Kl. 1: LD2 Start kl. 09.00

 Tid:             Start nr.: 

09.00          12                Ulla Stolberg                 REO             Tekke 

09.08          72                Annette Lorenzen          HSDK          Smaragd          

09.16          63                Alberte Stolberg            ABR             Tekke

09.24          5                   Miriam Schmidt           REO            Wittegaards Dusan

 

Kl. 2: LC1 Start kl. 09.45 

Tid:             Start nr.   

09.45           1                   Sandra Nissen              BLR             Charlie 

09.53         21                   Winnie Pedersen          SHR             Lullaby    

10.01         48                   Hanni Christiansen     SVKR           Mjelsgårds Livana 

10.09       51                   Sandra M Madsen         REO             Nesmil

10.17       69                   Annette Olsen              SRÅ              Thomas O´Malley 

10.25        29                  Line Clausen               BOOR            Heat Beat´s Unicorn 

10.33        33                   Camilla Jessen Juhler  TRK             Niehuuser Camina 

10.41         44                  Jette Watson Kjær       SVKR           Mjelsgård`s De´Ablo 

 

Kl. 3: LC3  Start kl. 10.50 

Tid:             Start nr. 

10.50          1                  Sandra Nissen             BLR             Charlie 

10.58          21                Winnie Pedersen         SHR             Lullaby         

11.06         29                 Line Clausen              BOOR          Heat Beat´s Unicorn 

11.14         69                Annette Olsen              SRÅ             Thomas O´Malley 

11.22         33                Camilla Jessen Juhler   TRK             Niehuuser Camina 

11.30         44                Jette Watson Kjær       SVKR           Mjelsgård`s De´Ablo 

11.38         77                Annette Juhl                REO             Montano 

11.46         56                Lise Hedegaard            SRÅ              Shiney Star Light     

 

 Kl. 4: LB2 Start kl. 12.30 

Tid:             Start nr. 

12.30         15                  Lotte Paulsen               BOOR           Castiné 

12.38         56                 Lise Hedegaard            SRÅ              Shiney Star Light 

12.46         77                  Annette Juhl                 REO             Montano 

 

Kl. 5: LA1 Start kl. 12.55 

Tid:             Start nr. 

12.55          64                Stephanie Bosack        HSDK           Alganto a Kroggaard 

12.03          15                Lotte Paulsen              BOOR          Castiné 

13.11          10                Karen Raahauge           MIR             Imelin R.

13.19          70                Louise Falster- Hansen  SDR           Løgtofts Dario 

13.27          35                Niels Christian Nielsen REO          Schouwgaardens Pama 

13.35          81                Leni R. Martensen       CRK             Sunline 

13.43          94                Maibritt Sørensen        LLRK           Centation

 

 Kl. 6: LA3 Start kl . 13.55

Tid:             Start nr. 

13.55          10                Karen Raahauge           MIR             Imelin R. 

13.03          81                Leni R. Martensen       CRK             Sunline

14.11          94                Maibritt Sørensen        LLRK           Centation

 

 

 

Stævnet er flyttet indenfor!!!!!

Søndag d. 11.05.2014 

Pony Dressur: Dommer: Manuela Nissen 

Kl. 7: LD1 med opråb Start kl. 9.00 

Tid:             Start nr. 

09.00           7                Mathilde Thiemer         REO            Karamel (1) 

09.08         88                 Emilie Solmer Dorow    GRR4          St. GaloplysMarster(1) 

09.16          14                Cecilie Kristensen        HSDK          Smaragd (1) 

09.24          22                Nanna M. Jensen           REO          Bonanza (3) 

09.32          30                Lara Erichsen                RMØ          Starlight (3) 

09.40          73                Lea Hygum van Deurs   GRR4         Blackie(3) 

09.48           6                 Mathilde Thimer           REO           Sweet About Me (2) 

 

Kl. 8: LD2 Start kl. 10.00 

Tid:             Start nr. 

10.00          6                   Mathilde Thimer          REO             Sweet About Me (2) 

10.08          24                Pernille Holm                RISK         Kirkelodgaard´s Montana (3) 

10.16          53                Jessica Oechsler            REO          TF Soft Eyez (2) 

10.24          88                Emilie Solmer Dorow     GRR4        St. Galoplys Marster(1) 

10.32          22                Nanna M. Jensen            REO           Bonanza(3) 

10.40          40                Nadja Thomsen              GRR4          Emil (3) 

10.48          7                  Mathilde Thiemer           REO          Karamel (1) 

 

Kl. 9: LC1  Start kl. 11.10 

Tid:             Start nr. 

11.10          53               Jessica Oechsler           REO             Tf Soft Eyez (2) 

11.18         24                Pernille Holm                RISK            Kirkelodgaard´s Montana (3) 

11.26          4                 Josefine Christensen    TRK             Musse(1) 

11.34          11               Kamilla K Eskildsen       BED             JB Little Dream (1) 

11.42         66                Celina Hansen              GRR4          Skovbjergs Bordeaux (2) 

11.50         71                Marlene G Sørensen      NUR             Stald Poppels Hope (2) 

11.58         90                Kristina K Eskildsen       BED             Marica(1) 

12.06         28                Jessica Oechsler           REO             Felix (3) 

12.14         92                Mieke Bossen Larsen    BYBR            Lundingdal´s Flicka(1) 

12.22         68                Mathilde D Bojsen         REO             Orchid’s Rincon (1) 

 

 Kl. 10: LC3 Start kl. 13.00 

Tid:             Start nr. 

13.00        92                  Mieke Bossen Larsen BYBR          Lundingdal´s Flicka(1) 

13.08         90                Kristina K Eskildsen     BED              Marica (1) 

13.16         66                Celina Hansen            GRR4            Skovbjergs Bordeaux (2) 

13.24          71               Marlene G Sørensen    NUR              Stald Poppels Hope(2) 

13.32         11                 Kamilla K Eskildsen     BED             JB Little Dream (1) 

13.40         68                 Mathilde D Bojsen       REO             Orchid’s Rincon (1)

 

 

 

Kl. 11 LB1 – AFLYST – FOR FÅ RYTTERE! 

 

Kl. 12 LB3 – AFLYST – FOR FÅ RYTTERE!

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

22.04 | 12:17

Det ved jeg ikke. Det er jo længe siden 😉

...
22.04 | 11:52

Hej jeg har haft islandske heste opstaldet på Endsted Rideskole og har 3 sadel overslag til min Stübben islænder sadel, men jeg er ejer kun 2, er det fra jer?

...
03.08 | 09:53

Takker

...
03.08 | 08:30

Nej det har vi ikke.
Mvh. Rideklubben Ensted og Omegn

...
Du kan lide denne side
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE